Himalájská sůl

Solanka – Himalájská sůl

Kamenná sůl v ryze panenské podobě. Nejvhodnější pro zdraví je čistě přírodní krystalická sůl. Je přirozeně obohacena o všechny nezbytné minerály a stopové prvky potřebné pro lidský organizmus. Je snadno vstřebatelná a její přebytky tělo lehce vyloučí bez vedlejších účinků. Růžová sůl je jemná, chutná a díky opravdu velkému množství přírodních látek má typickou oranžovou až růžovou barvu. Hodí se do našich mlýnků na koření, stejně jako na přímé použití například na pečivo. Neobsahuje žádné umělé nebo chemické příměsi. Pomáhá také při cestování, udržuje tělo ve výborné kondici i ve zhoršených podmínkách (horko, nedostatek pohybu, stísněný prostor, dlouhá cesta, nervozita, horší trávení, natékání končetin), funguje jako přírodní deodorant, nahradí zubní pastu, je výborná na zubní kámen a léčí sklovinu. Upravuje zažívací obtíže. Výborná do polévek, omáček, salátů, na chleba s máslem.

Krystalická sůl z Himálájí a pramenitá voda – Optimální kombinace
Vedle krystalické soli je čistá pramenitá voda to nejdůležitější pro lidské tělo. Voda musí být schopná odvádět jedovaté látky z těla. Tuto úlohu naplňuje nejlépe čistá pramenitá voda. Má stejně jako krystalická sůl uspořádanou strukturu a je ideálně vhodná k detoxikaci lidského těla. Pokud škodliviny nejsou vyplaveny, následuje jejich uložení v těle, především v pojivové tkáni. Následkem je zanesení organismu, zvýšení hmotnosti, překyselení organismu a ztučnění pojivové tkáně. Dopřejte sobě a svému organismu čistou pramenitou vodu v kombinaci s „přezdravou“krystalickou solí z Himálají.

Léčivý účinek Solanky – Solanka – živoucí symbióza
Směs vody a soli, tzv. SOLANKA, je prapolévka života a flexibilní fyzický reprezentant čisté sluneční nebo-li světelné energie. Ne nadarmo pochází slovo „SOL“ z latiny a znamená „slunce“, neboť solanka není nic jiného než tekuté zhmotnění slunečního světla. Solanku můžeme přirovnat k „tekutému slunečnímu světlu“ nebo zkapalněné světelné energii. Při spojení vody a soli se pozitivní ionty soli obklopí negativními ionty vodních molekul a negativní ionty soli se obklopí pozitivně polarizovanými částicemi vodních molekul. Ionty jsou hydratizovány, a tím se mění geometrická struktura vody a soli. Přitom vzniká něco úplně nového, třetí dimenze – voda už není vodou a sůl už není solí. Krystalická struktura soli ve formě solanky působí tak silně, že její frekvenční vzor přetrvává v lidském těle až 24 hodin. Solanka nám může poskytnout přesně ten frekvenční vzor, který našemu tělu při nemoci chybí. Důležitá je kvalita soli, z které solanku připravujeme.
Vypijte každé ráno na žaludek malou čajovou lžičku solanky smíchanou se sklenicí přírodní pramenité vody. Nezáleží tolik na množství jako na pravidelnosti. Z biochemického hlediska se během několika minut aktivuje činnost žaludku a střev (peristaltika). To následně aktivuje látkovou výměnu a zažívání. Zvýší se elektrolytická hladina, tím se zlepší vodivost, a to se pozitivně projeví na krevním oběhu. Sůl způsobí, že proud může tělem opět téci.

Solanka pro vyrovnanou hladinu kyselin a zásad v těle:
Solanka je vynikající prostředek na vyrovnání hladiny kyselin a zásad v těle. Solankou jsou vyplavovány z našeho těla těžké kovy jako rtuť, olovo, arzen, amalgám a vodní kámen. Krystalická sůl má schopnost rozbourávat molekulární sloučeniny. Díky silné strukturizaci a ionálnímu účinku krystalické soli jsou v solance rozbourávány molekulární sloučeniny a prvky jsou jednotlivě hydratizovány. Dopřejte svému tělu očistnou kúru, zbavte cévy usazenin a vylučte těžké kovy a jiné nečistoty. Aby tělo mohlo tyto škodlivé látky odbourat, musejí nejprve projít látkovou přeměnou. Dokonce i neodbouratelné nebo těžko odbouratelné živočišné bílkoviny budou díky silné strukturální tvorbě krystalické soli v krvi opět zesíleně vylučovány močí.
Jelikož naše tělo solankou dostává dostatek energie, regeneruje se a rytmicky se pročišťuje. To se děje často nárazově. Pro člověka užívajícího solanku nebo též pacienta, je rytmické pročišťování nepříjemné, ale tělo je schopno se tímto způsobem zbavovat všech nečistot a jedovatých látek, které do něj nepatří.
Pokud se špatným stravováním ve střevech nashromáždilo větší množství kvasivých a hnilobných látek, může se stát, že solanka zapůsobí průjmově. V takovém případě můžeme průjem označit za pozitivní, i když je nepříjemný. Nenastává nic jiného než nutně potřebné pročištění střev.
Příprava krystalické solanky:

Vložte jeden nebo více solných krystalů do malé uzavíratelné nádoby. Naplňte sklenici kvalitní pramenitou vodou (mohu doporučit diamantovou vodu) tak, aby byly krystaly ponořeny. Zhruba po hodině se krystaly natolik rozpustí, že vznikne 26% nasycená krystalická solanka k používání. Zjistíte, že se solné krystaly již déle nerozpouští. Teprve, až znovu přidáte vodu, a tím zředíte koncentraci roztoku, začnou se solné krystaly opět rozpouštět až do té doby, než nastane opětovné nasycení solanky. Dokud jsou solné krystaly ve sklenici, máte záruku, že je krystalická solanka nasycená. Z ní můžete denně odebírat požadované množství.

Návod na pití solankové kúry:
– Vyjměte ze sklenice s 26 % roztokem solanky 1 čajovou lžičku, dejte ji do hrnečku a dolijte kvalitní pramenitou vodou s úzkým obsahem minerálů a bez bublinek.
– Takto zředěnou solanku pijte nejlépe každé ráno nalačno hned po probuzení. Tento proces můžete také rozdělit na celý den. Dejte jednu lžičku solanky do 1 litru vody a pijte po celý den postupně. Pro koho je tento proces odčleňování příliš tělo zatěžující, ať začne užívat selankovou pitnou kúru pouze po kapkách místo po lžičkách. Je to individuální podle vnímání jednotlivce. U dětí a kojenců stačí pouze pár kapek. Je-li roztok méně slaný, děti ho snadněji vypijí. Také stačí, kápne-li se několik kapek solanky do jídla.

Používání soli při trávicích potížích:

– Pijte denně 1 čajovou lžičku solanky zředěnou dobrou pramenitou vodou

– Pijte po celý den průběžně minimálně 2-3 litry živé, pramenité, nezbublinkované vody s nízkým obsahem minerálů

Při potížích jater a žlučníku nebo křečích v oblasti žaludku a střev přináší teplý solankový obklad úlevu: Vytvořte solný roztok z 50 g – 100 g soli a půl litru horké vody. Ponořte do něj bavlněný šátek a přiložte ho po celé ploše bolavé oblasti. Převiňte potom ještě suchým ručníkem kolem břicha a 30 minut nechte působit v klidové poloze.

Solanka – balzám na pleť :
Sůl je vynikajícím prostředkem na ošetření kožních onemocnění. Také klasická medicína používá u těžkých kožních onemocnění solnou terapii. Každý, kdo má problémy s pletí, zná léčivé účinky moře, především při potížích s neurodermitis a psoriasis nebo-li lupénkou. Kůže je zrcadlo střev a stejně jako střeva je vylučovacím orgánem. Solankou dáte svému tělu šanci se pročišťovat jak zevnitř, tak zvenku.

Zpočátku může dojít ke zhoršení pokožky a také k očistným průjmům. Po tomto očistném procesu se otevírá volná cesta ke zdravé pokožce.

Solanková koupel:
V protikladu k normální koupeli, při které je pokožce odebírána vlhkost, se při solankové koupeli sůl usazuje ve vnější zrohovatělé vrstvě pokožky a váže zde vodu. Tímto zůstává přirozená ochranná vrstva pokožky zachována. Pokožka nevysychá. Proto jsou solankové koupele také velmi vhodné u suché pleti.
Čistící účinek třicetiminutové solankové koupele odpovídá třídennímu očistnému půstu. Osmózou jsou jedovaté látky vylučovány z těla do koupelové vody a naopak minerální látky ze solanky jsou kůží přijímány. Solanková koupel výborně podporuje odkyselení našeho těla a vede k vyrovnané a přirozené pH hodnotě pokožky.

Jak udělat solankovou koupel:

– V obchodech jsou k dostání různé koupelové soli. Většina z nich je chemicky připravovaných a tak pozbývají na své přírodní celistvosti. Pro léčebné procesy a pro uvolnění byste si také měli ke koupeli obstarat přírodní neupravovanou krystalickou sůl.

– Na jednu solankovou koupel budete potřebovat 2 lžíce až 1 kg krystalické soli. Pro citlivou pokožku je vhodné začít menší koncentrací solného roztoku.

– Vložte krystalickou sůl do vany a napusťte tolik vody, aby byla ponořena, zhruba po půl hodině se sůl rozpustí. Potom naplňte celou vanu vodou. Nepoužívejte při solankové koupeli žádné chemické a jiné přísady.

– Dávejte pozor, aby teplota koupele byla přesně 37° C. Teplotu určitě přeměřte teploměrem. Při této teplotě nemusí tělo vydávat žádnou energii na vyrovnávání teplot. Kupodivu zůstává teplota během celé koupele skoro konstantní při 37° C, neboť struktura solankového roztoku je tak silná, že se molekuly pohybují jen v určitém rytmu.

Použití solanky při neurodermitis:
– Pijte každé ráno nalačno 1 čajovou lžičku solanky zředěnou kvalitní pramenitou vodou . U kojenců stačí pár kapek solanky v pramenité vodě.

– Pijte po celý den průběžně minimálně 2-3 litry živé, pramenité, nezbublinkované vody s nízkým obsahem minerálů.

– K utišení svědění se osvědčila solanková koupel. Koncentraci solného roztoku si zvolíme dle zdravotního stavu a požadovaných účinků. Při otevřených ranách pokožky je lepší menší koncentrace, doporučuje se pouze několik polévkových lžic až cca 1 kg soli na 100 l vody (což je maximálně 1 % solný roztok). Do dětské vany se vejde zhruba 20 – 30 l vody, v tomto případě přidejte maximálně 200 – 300 g soli.

– Při zhojení otevřených ran na pokožce je možné zvýšit koncentraci solného roztoku koupele od 1% na 5%. Solná koupel neutišuje jen svědění, ale dodává pokožce také vlhkost a působí zároveň utišujícím způsobem na vegetativní nervový systém.

– V akutních případech se koupejte v solné lázni 2x týdně. Když příznaky pominou, postačí 1-2x měsíčně.

Použití krystalické soli při akné nebo při zánětlivých kožních onemocněních:
– Pijte denně 1 čajovou lžičku solanky zředěnou dobrou pramenitou vodou (nebo diamantovou)

– Pijte po celý den průběžně minimálně 2-3 litry živé, pramenité, nezbublinkované vody s nízkým obsahem minerálů (nebo diamantové)

– Naneste jednou denně koncentrovanou solanku na postižená místa na pokožce a nechte ji působit. Nenatírejte poté žádným krémem. Prvotní zhoršení je možné, poté se bude stav pokožky postupně zlepšovat.

Použití solanky při ženských potížích:
– Pijte denně 1 čajovou lžičku solanky zředěnou vodou.

– Při lokálních potížích jako je výtok, suchá poševní sliznice anebo infekce se nabízí solná koupel vsedě. Pro tu zvolte solnou koncentraci mezi 3% až
8 % a o teplotě vody 37 st. C.

– Koncentrace celotělní solné koupele by na začátku neměla přesahovat více než 2 %. Posléze je možné koncentraci zvýšit až na 5 %. Dávejte pozor, aby teplota vody byla 37 st. C.

Napsat komentář